Drewno jako meblowy motyw przewodni w salonie – dowiedz się, z czym je zestawić!

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu z naszą rodziną oraz czy przyjaciółmi, którzy odwiedzają nas na popołudniową kawę lub weekendowy lunch. Aby spędzanie czasu w danym wnętrzu było czystą przyjemnością, musimy zadbać o jego prawidłowy wygląd. Dowiedz się, jak wykorzystać motyw drewna podczas umeblowywania i urządzania salonu – spraw, aby Twoje wnętrze było przytulne i nowoczesne, czyli takie, jakie chcesz!

Moda na drewno w salonie (i nie tylko)

Drewno z roku na rok staje się coraz popularniejszym materiałem wykończeniowym. Jest to spowodowane m.in. faktem, że rozwiązanie to jest dość uniwersalne. Kojarzy się z nowoczesnymi wnętrzami, ale także z tymi klasycznymi. To, jaki daje efekt w konkretnym przypadku, zależy głównie od tego, jaki rodzaj drewna został wykorzystany.

Drewno w salonie stało się już modą. Kiedyś było to rozwiązanie, na które decydowali się nieliczni – głównie przez stosunkowo sporą cenę, jaką trzeba przeznaczyć na drewniane elementy. Obecnie coraz więcej osób się decyduje na ten wariant, ponieważ doceniają oni zarówno dobrą jakość opisywanego materiału, jak i jego niewątpliwe walory wizualne. Drewno w pokoju dziennym prezentuje się bardzo schludnie i estetycznie. Można dzięki niemu w łatwy sposób stworzyć pięknie prezentujące się wnętrze.

W jakich wnętrzach salonowych sprawdzi się drewno?

Tak, jak wspomnieliśmy już wyżej, drewno jest dość uniwersalnym rozwiązaniem. W związku z tym sprawdzi się w połączeniu z różnymi stylami dekoratorskimi. Można więc śmiało decydować się na:

  • drewno w salonie w stylu industrialnym;
  • drewno w nowoczesnym salonie;
  • drewno w pokoju dziennym w stylu glamour – choć w tym przypadku zdania mogą być podzielone. Styl glamour charakteryzuje się zastosowaniem ozdobnych elementów, takich jak srebro, kryształki itp, jednak nie przeszkadza to w wykorzystaniu drewna. Wystarczy jedynie dobrać je tak, aby pasowało do całości pomieszczenia. 

Jakie drewniane elementy możemy umieścić w naszym salonie?

Jeśli chodzi o wybór drewnianych elementów do domowego salonu, mamy dużą dowolność. Podstawą jest z pewnością drewniana zabudowa. Może mieć ona różną wielkość i składać się z różnych rodzajów mebli. Najczęściej jednak są to:

  • półka rtv;
  • szafka na książki;
  • stojąca witrynka (często z przeszklonymi drzwiczkami);
  • stolik kawowy.

Wymienione elementy nie muszą oczywiście znaleźć się w każdym pokoju dziennym. Jest to jedynie propozycja, którą każdy z nas może dowolnie modyfikować i dopasowywać do siebie.

Podczas wyboru odpowiedniej kanapy, nie należy zapominać o wybranym motywie drewna w salonie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie łóżko chcemy mieć w naszym pokoju dziennym. Jeśli marzy nam się duży, wygodny narożnik dla całej rodziny i nie wyobrażamy sobie żadnego innego rozwiązania – zadanie może być nieco utrudnione. Kiedy natomiast jesteśmy otwarci na inne propozycje, nie ma większego problemu. Rynek bowiem oferuje wiele mniejszych lub większych sof, które posiadają wbudowane drewniane elementy. Jeśli dodatkowo zadbamy o to, aby drewno w salonie było do siebie podobne na każdej części zabudowy – sukces dekoratorski mamy zagwarantowany.

Z czym warto zestawić drewniane elementy?

Urządzając swój salon z motywem drewna nie możemy zapomnieć o różnego rodzaju ozdobach. W tym przypadku nie możemy zaproponować niczego innego, jak oczywiście drewnianych dodatków! Mogą to być zarówno wazony i tace, jak i ramki na zdjęcia oraz obrazy czy figurki. Wszystko to idealnie będzie ze sobą współgrało, sprawiając, że nasz pokój dzienny będzie sprawiał wrażenie wesołego, przytulnego i ciepłego.

Przemyśl kwestię wykorzystania drewna w salonie już na etapie remontu

Decydując się na remont swojego pokoju dziennego, już od samego początku warto przemyśleć kwestię tego, jakie rozwiązania chcemy, aby zagościły w danym wnętrzu. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku, gdy planujemy, aby motywem przewodnim naszego salonu był motyw drewna. Wiedząc to już na etapie przygotowań do remontu, możemy zastanowić się na zastosowaniem ciekawych rozwiązań. A tych nie brakuje!

Jedną z propozycji jest zamontowanie tzw. lameli, czyli cienkich desek drewnianych. Mogą one znaleźć się na ścianie, ale równie ciekawie sprawdzą się, jako oddzielenie poszczególnych stref pomieszczenia – np. wtedy, gdy salon połączony jest z aneksem kuchennym.

Kolejnym wariantem jest montaż drewnianej płyty na ścianie w salonie. W ten sposób znacznie ocieplimy wnętrze i sprawimy, że zamontowane na ścianie półki będą spójne z jej powierzchnią.

Zapisz się

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe

gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Jak bardzo podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena: / 5. Liczba ocen:

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy!

Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ciekawe pomysły na minimalistyczne meble do dużego pokoju dziennego
Minimalizm wcale nie oznacza nudy! Sprawdź 4 pomysły na minimalistyczne meble do dużego salonu

Zamknij