Pojemne meble do małego pokoju dziennego. Mały duży salon

Salon dla większości z nas kojarzy się z miejscem relaksu i spotkań towarzyskich. Idealnym byłoby przestronne pomieszczenie z wieloma strefami, na przykład do czytania, rozmowy, rozrywki. Niestety najczęściej ogranicza nas przestrzeń i nie możemy zrealizować wszystkich naszych pomysłów. A może tak nam się tylko wydaje? Przedstawiamy kilka rozwiązań meblarskich pomagających w jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni niewielkiego pokoju dziennego.

Meble na podwyższeniu rozwiązaniem w małym salonie

Najczęstszym problemem małych salonów jest brak miejsca do przechowywania najpotrzebniejszych przedmiotów. Czujemy, że musimy wybierać między wielkimi i niefunkcjonalnymi meblami a zagraconą przestrzenią. Tak jednak wcale nie musi być.

Jeśli tylko mamy wystarczająco wysokie mieszkanie, możemy zdecydować się na salon na podwyższeniu. Od nas i naszych potrzeb zależy, czy będzie na nim cała przestrzeń, czy tylko wybrane meble, jak na przykład kanapa albo fotel z biblioteczką. Co dzięki takiej platformie możemy uzyskać? Dodatkową przestrzeń do przechowywania wszystkiego, co nie znalazło swojego miejsca w innych pomieszczeniach. Dzięki temu, że te przedmioty będą znajdowały się „pod podłogą”, możemy zrezygnować z szaf, które zawsze zabierają dużo miejsca i wykorzystać tę przestrzeń na wszystko, co faktycznie chcemy mieć w naszym pokoju dziennym.

Podzielenie małej przestrzeni funkcjonalnym meblem

Problem małej przestrzeni można też rozwiązać przez podział na jeszcze mniejsze strefy. Brzmi to nielogicznie, jednak taki pomysł pokochają ludzie, którzy nie potrzebują dużo miejsca, ale lubią mieć jedno przeznaczenie do każdego pokoju. Jeśli przedzielimy nasz salon ścianą, uzyskamy różne strefy, nie będą one jednak funkcjonalne.

Żeby temu zapobiec, zamiast ścianą, wystarczy oddzielić je wysokim meblem. Najlepszy do tego będzie regał, do którego jest dostęp z dwóch stron. Wtedy oprócz dodatkowej przestrzeni, którą można zagospodarować na, na przykład, pokój gościnny lub czytelnię, zyskujemy także bardzo dużo miejsca do przechowywania. W zależności od potrzeb możemy wszystkie półki zostawić otwarte albo w niektórych zamontować drzwiczki. Ważne, żeby pamiętać o tym, aby dostęp zamkniętych półek był mniej więcej równy z obu stron.

Wielofunkcyjność mebli w małym salonie

Ograniczenia w przestrzeni wymagają nietypowych i kreatywnych rozwiązań. Wszystko w takim pomieszczeniu musi być idealnie zaplanowane. Każdy mebel powinien mieć konkretną funkcję, którą pełni, zwykle nie wystarczy, że jest ładny. A co, jeśli powiemy, że mógłby mieć nawet kilka zastosowań?

Takie rozwiązania zawsze dobrze sprawdzają się w małych salonach. Na szczęście producenci coraz częściej oferują wielofunkcjonalne meble, które można przekształcać w zależności od potrzeby. Istnieją już stoliki kawowe, które po nałożeniu poduszki mogą być pufą, jednocześnie będąc miejscem do przechowywania dzięki półkom. Nie musimy się jednak ograniczać do gotowych rozwiązań, wystarczy trochę pogłówkować. Regał obrócony na dłuższy bok może stać się komodą, a skrzynia — siedziskiem i miejscem na dodatkową pościel. Nie ma żadnych ograniczeń, meble mają być dla nas pomocą, a nie przeszkodą. Wykorzystujmy je więc według naszych potrzeb.

Meble składane pomysłem na zaoszczędzenie przestrzeni w niewielkim salonie

Składane meble od zawsze kojarzą nam się z małymi pomieszczeniami. Nic dziwnego, są bardzo przydatne i sprawdzają się w nich świetnie. Nie zabierają przestrzeni, kiedy nie są używane, co przydaje się w szczególności w małym salonie, który wymaga wielu mebli do różnych funkcji. Dodatkowo zwykle można spotkać ciekawy design takiego rozwiązania, co sprawia, że meble tego typu są wybierane coraz częściej. Co sprawdzi się najlepiej do pokoju dziennego?

To zależy oczywiście od naszych potrzeb i oczekiwań, jednak dzięki takim meblom, jeden pokój może mieć prawie każdą funkcję. Jeśli chcemy przyjąć więcej gości, wystarczy rozłożyć mały stolik, organizując rodzinny obiad, do stołu dodajemy rozkładane krzesła i spokojnie wszystkich pomieścimy. Nie mamy pokoju gościnnego, a chcemy kogoś u nas przenocować? Wystarczy rozłożyć kanapę. Pomysłów jest mnóstwo, a z rozkładanymi meblami możemy korzystać z nich wszystkich.

Zapisz się

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe

gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Jak bardzo podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena: / 5. Liczba ocen:

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy!

Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie powinny być nowoczesne meble salonowe? Radzimy, co powinieneś wiedzieć
Nowoczesne meble na wymiar do salonu. Radzimy, na co zwrócić uwagę

Styl nowoczesny króluje w naszych domach od dłuższego czasu. Jego podstawą jest dobór mebli, to głównie dzięki nim możemy uzyskać...

Zamknij