Nowoczesne meble na wymiar do salonu. Radzimy, na co zwrócić uwagę

Styl nowoczesny króluje w naszych domach od dłuższego czasu. Jego podstawą jest dobór mebli, to głównie dzięki nim możemy uzyskać efekt, o jakim marzyliśmy. Jakie powinny być idealne meble nowoczesne? Na co powinniśmy zwrócić w nich uwagę?

Kształt nowoczesnych mebli salonowych na wymiar

Nowoczesność w meblach charakteryzuje się prostymi formami i ostrymi kątami. Typowymi kształtami są te najprostsze, czyli prostokąt, kwadrat czy koło. Na ich podstawie tworzone są meble w stylu nowoczesnym. Nie oznacza to oczywiście, że nie da się stworzyć efektu nowoczesności meblem o skomplikowanym kształcie, będzie to jednak na pewno trudniejszym zadaniem. Zwykła, prosta komoda bez zaokrągleń czy przecięć frontów będzie idealnym przykładem mebla do nowoczesnego salonu.

Materiał mebli na wymiar w dużym pokoju

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się jednolitym kolorem i unikaniem wzorów. Materiałem meblarskim nie może więc być drewno, które dominuje swoją strukturą słojów. Chcąc stworzyć minimalistyczny i świeży pokój dzienny, warto postawić na laminat w jednym kolorze i wykorzystać go przy każdym meblu. Kolejnym interesującym materiałem jest beton, który od niedawna można stosować także na frontach mebli. Do stylu nowoczesnego świetnie pasują także meble szklane, nadają one lekkości i szyku wnętrzu.

Wykończenie salonowych mebli na wymiar w stylu nowoczesnym

Często wybierając kolorystykę naszych mebli, nie myślimy nawet o ich wykończeniu. Jest to duży błąd, ponieważ całość może mieć zupełnie inny wydźwięk, jeśli wybierzemy meble matowe czy na wysoki połysk. W obu przypadkach uzyskamy jednak styl nowoczesny.

Meble nowoczesne na wysoki połysk

Meble na wysoki połysk były nowością i podstawą stylu nowoczesnego. Obecnie powoli się od nich odchodzi, głównie ze względu na to, że trudno jest je utrzymać w czystości. Widać bowiem na nich każde zabrudzenie i odcisk. Niewątpliwie jednak potrafią one odmienić salon nie do poznania i sprawić, że każde wnętrze wygląda nowocześnie. Od nas więc zależy, czy postawimy na design, czy jednak nie zdecydujemy się na ograniczenie funkcjonalności.

Matowe wykończenie nowoczesnych mebli

Odchodząc od mebli na wysoki połysk, zaczęto stawiać na drugą skrajność, czyli szafki matowe. Takie wykończenie sprawia, że wnętrze wydaje się spokojniejsze i eleganckie, a zarazem świeże i w trendach. Niestety, tak samo, jak w przypadku mebli matowych, widać na nich każde zabrudzenie, warto więc wykorzystać je przy mniej używanych szafkach.

Kolorystyka mebli do salonu w stylu nowoczesnym

Kiedy myślimy o wnętrzach nowoczesnych, nie wyobrażamy sobie jednego, konkretnego koloru. Taki styl może być przedstawiony w wielu barwach i odsłonach. Ma on jednak kilka swoich zasad, które dobrze jest przestrzegać, jeśli chcemy mieć pewność, że meble w naszym salonie będą nowoczesne.

Minimalistyczne kolory mebli nowoczesnych

Jedną z podstawowych zasad kolorystyki we wnętrzach nowoczesnych jest minimalizm. Kolory nie powinny przytłaczać ani być podstawą w pokoju. Najlepiej, jeśli meble są koloru ściany lub z nią kontrastują. Dobrze jest trzymać się barw białej i czarnej, a w zależności od dodatków zmieniać lekko ich odcienie. Kolory mogą wpadać w beże albo być zupełnie zimne, ważne jest jednak, aby uzupełniały całość, a nie ją dominowały.

Monochromatyczne kolory w nowoczesnym salonie

Inną regułą definiującą nowoczesność w meblach jest postawienie na jeden kolor. Jego odcienie powinny przewijać się w przestrzeni, na przykład na meblach, dywanach lub dodatkach. Jeśli mamy meblościankę, dobrze, aby była ona w jednym kolorze, ewentualnie przechodziła delikatnie między jego odcieniami. Nie ma znaczenia, jaki wybierzemy, pamiętajmy jednak, że przy zbyt jaskrawych barwach trudno nam się jest zrelaksować, a powinniśmy mieć taką możliwość w naszym salonie.

Akcent kolorystyczny w nowoczesnych meblach na wymiar

Kolejną, coraz częściej stosowaną zasadą aranżacji w nowoczesnym salonie jest postawienie na akcent kolorystyczny. Całe wnętrze powinno być wtedy minimalistyczne, najlepiej w odcieniach bieli, szarości i ewentualnie czerni. Kolor, który wybierzemy, nie ma znaczenia, musimy jednak pamiętać, żeby wszystko, co w nim będzie, miało taki sam odcień. Inaczej całość będzie wyglądała, jakby była dobrana przypadkowo i może nie być taka, jak sobie zaplanowaliśmy. Akcent możemy zaznaczyć, na przykład malując jedną ścianę, kupując szafę, lub wszystkie meble w jednym kolorze. Kolejnym pomysłem jest postawienie na jednokolorowe dodatki, podkreślone jednym frontem komody.

Zapisz się

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe

gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Jak bardzo podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę by ocenić

Średnia ocena: / 5. Liczba ocen:

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy!

Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
O czym powinniśmy pamiętać zamawiając stolik kawowy na wymiar?
Na co zwrócić uwagę kupując stolik kawowy na wymiar

Zwykle, kupując stolik kawowy na wymiar do naszego salonu, kończymy jego meblowanie i pozostaje nam jedynie jego ewentualna dekoracja. Stolik...

Zamknij